Međunarodni eTwinning projekt YOUNG @ND CREATIVE

Učenici 7. c i 7. d razreda OŠ Ljudevita Modeca Križevci uključeni su u međunarodni eTwinning projekt Young @nd creative. Autorice projekta su učiteljica engleskog jezika Beata Lenartovicz iz Poljske i učiteljica glazbene kulture Sandra Poštić iz naše škole. Projekt se provodi tijekom cijele šk. god. 2023.2024. Ovaj projekt povezuje znanost, glazbu, književnost i IKT. Učenici imaju priliku vidjeti znanstvene pokuse koje pred njima demonstriraju njihovi vršnjaci iz partnerskih škola te sami voditi pokuse. Uče kako svirati boomwhackers. Sviraju popularne skladbe iz raznih dijelova svijeta. Glavni ciljevi projekta su promicanje kognitivne znatiželje, kulturne svijesti i kreativnosti kroz: pisanje u različitim stilovima (pjesme, opisi, pripovijedanje), sudjelovanje u radionicama, izražavanje svoje kreativnosti kroz znanost, glazbu i umjetnost uključujući sviranje glazbenih instrumenata , fotografija, razvijanje otvorenosti i tolerancije prema drugim kulturama, sklapanje europskih prijateljstava. Koristimo širok raspon ICT alata za dijeljenje i prikazivanje rezultata naše suradnje publici. Koristimo kodiranje – ono tradicionalno poznato stotinama godina – glazbene note, i ono najnovije – QR kodove. Inspirirani slušanjem glazbe, učenici stvaraju vlastite priče, drame, plesove, skladbe. Tijekom projekta učenici će usvajati sljedeće ishode:
- spojiti glazbu, ples, umjetnost, dramu i književnost

- kreativno se izražavati

- surađivati sa drugim učenicima i komunicirati na engleskom jeziku

- istraživati

- koristiti se IKT

- samostalno se izražavati kroz glazbeno stvaralaštvo

- osmišljavati i izvoditi dramatizaciju

- osmišljavati i izvoditi ples

- osmišljavati i izvoditi pjesme pjevanjem i sviranjem

- razvijati kritičko mišljenje

Sve detalje projekta, zadatke i aktivnosti možete pratiti u Wakelet kolekciji našeg projekta:

Mentorica učenicima je učiteljica Sandra Poštić, prof. glazbene kulture.