Križevački glagoljaši sudjeluju u eTwinning projektu 101 lice glagoljice.

Učenici će putem aktivnosti povezanih s glagoljicom i glagoljaštvom ostvariti suradnju s učenicima (Hrvatima) iz Hrvatske i inozemstva, objavljivati radove na mrežnim stranicama škole, predstavljati svoje radove u lokalnoj zajednici te kroz Facebook stranicu 101 LICE GLAGOLJICE, sudjelovati na natjecanju Glagomatika te surađivati u aktivnostima Društva prijatelja glagoljice, Glagoljica u gostima, sudjelovati u izložbi Glagoljicom po svijetu.

Naše aktivnosti

STUDENI

Obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje izradivši naslov Vukovar na glagoljici koji smo postavili na školsku izložbu.

Bašćanske ploče

Izrađivali smo Bašćanske ploče od glinamola. Istražili smo sadržaj i značenje toga spomenika.

Kaligrafske radionice

Redovito održavamo kaligrafske radionice. Cilj nam je usavršiti ljepotu oblikovanja glagoljskih slova. Pišemo kaligrafskim perima s debelim vrhom kako bismo dobili razliku debelih i tankih poteza.

Izrada šablona za modeliranje slova od drveta

Izrađujemo šablone koje ćemo dati gradskoj modelarskoj grupi kako bi nam izradili drvena glagoljska slova.

Izrada nakita

Rezultat radionice nakita bile su divne naušnice.

Glagoljaši:

Pia Sertić, Magdalena Božić, Martin Brkić, Lovro Brkić, 6. a
Iva Koprić, Lorena Jurišić Lončar, Melani Brežac, Ivana Pavlic, Patricija Švagelj, Ivan Mateković, 6. b
Lana Gršić, Tea Domjanić, Dunja Rebić, Veronika Skrba, 8. b
Zara Kirin, Luka Hrković, Leon Cerovec, Ivan Brezovec, Klara Sokač, Andrija Tinodi, Matija Berend, 8. c
Jona Rebić, 1. c
Hanna Žohar, 4. b

Voditeljica: Martina Valec-Rebić, prof.