Stručno edukacijski izlet osmih razreda osnovnih škola na području bojišnica zapadne Slavonije

Autor: Ivana Dokuš Komarica, 27. 10. 2015.

U petak, 23.10.2015. učenici osmih razreda naše škole sudjelovali su u projektu Udruge "Hrvatski vitezovi- ratni veterani 91." pod nazivom Stručno- edukacijski izlet na područje Daruvara, Pakraca, Lipika, Kusonja i Novske.

Projekt je financiran od Ministarstva branitelja. Za provođenje projekta određeni su mr.sc. Đuro Škvorc, Mate Babić, Božo Lazar, Nino Čeredar, Stevo Mladenović, Vlado Radotović, Željko Topolovec, Zvonko Beljo, Darko Kereš i učitelji povijesti. Izletu je prisustvovalo 85 učenika osmih razreda, voditelji i predavači iz 117. križevačke ratne vojne brigade te učitelji povijesti. Učenici su uz pratnju svojih voditelja polagali vijence i palili svijeće na spomen obilježjima na Mauzoleju, Pakračkom trokutu, Bajer Popovcu, Kričkama i Kusonjama. Naši učenici uživo su slušali predavanja sudionika u Domovinskom ratu, te o vojnim operacijama tijekom 1991. god. na novljanskom području. Ovim izletom naša je škola podržala projekt Ministarstva branitelja te ukazala na važnost obilježavanja i promicanja istine o Domovinskom ratu. Ukazali smo na važnost sjećanja na naše poginule hrvatske branitelje, odricanje za domovinu kao jedno od najvećih vrijednosti za mlade naraštaje. Za nas je ovaj izlet bio putovanje ratnim stazama i prisjećanje na dane ponosa i slave.

Jasmina Krznarić - Smok, prof.

Darinka Šimunčić, prof.

« Svibanj 2024 »