Učenici Područne škole Veliki Raven iz Križevaca drugu godinu zaredom među najboljim su mladim ekolozima u Hrvatskoj, a tu su titulu zaslužili svojim zalaganjem u Zelenom koraku, dm-ovoj akciji prikupljanja i recikliranja starog papira. Učenici su prikupili 2.260 kilograma starog papira, za što ih je dm nagradio s 1.350 eura za doprinos zaštiti okoliša.

– Akciji Zeleni korak i ove smo se godine priključili kako bismo još jednu generaciju učenika potaknuli na razmišljanje o zaštiti okoliša te aktivno uključivanje u njegovo očuvanje. Ponosni smo što su u svom drugom Zelenom koraku naši učenici ponovno bili među najboljima u Hrvatskoj te, istovremeno, potaknuli druge u zajednici da slijede njihov primjer te djeluju ekološki osviješteno. Uime učenika i djelatnika škole, želim zahvaliti dm-u na priznanju koje nam je jak poticaj da nastavimo brinuti o okolišu te se uključimo u buduća izdanja ove hvalevrijedne akcije. – izjavio je ravnatelj škole dr. sc. Tomislav Bogdanović.

Uspjeh učenika PŠ Veliki Raven još je impresivniji, kada se uzme u obzir da je u ovogodišnjem Zelenom koraku sudjelovalo više od 14.700 osnovnoškolaca iz 100 škola diljem Hrvatske, koji su prikupili više od 100 tona starog papira za recikliranje.

– Zelenim korakom želimo pokazati da svatko od nas može dati doprinos zaštiti okoliša i pozitivno utjecati na zajednicu. Zato smo posebno zahvalni učenicima Područne škole Raven koji su dvije godine za redom pomogli dm-u da ostvari taj cilj. Uime dm-a zahvaljujem svim učenicima i djelatnicima Područne škole Veliki Raven što su nam se još jednom pridružili u Zelenom koraku te se radujemo što će nam se pridružiti i sljedeće godine. – izjavila je Nataša Slamek, predstavnica dm-a.

Uz učenike PŠ Veliki Raven, nagradu za doprinos zaštiti okoliša zaslužili su učenici Područne škole Zbjegovača (Banova Jaruga), PŠ Divoševci (Donji Andrijevci), PŠ Češko selo (Petrinja) i PŠ Glavina Donja (Imotski) te učenici Osnovne škole Ljudevita Gaja Nova Gradiška, OŠ Jurja Dobrile (Rovinj), OŠ Vela Luka, OŠ dr. Ante Starčević Pazarište Klanac i Centra za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar (Varaždin). Svaku od deset škola čiji su učenici prikupili najviše papira dm je nagradio s 1.350 eura.

Zeleni korak jedna je od najdugovječnijih akcija dm-a u kojoj je od 2012. godine više od 235.000 osnovnoškolaca prikupilo čak 3.100 tona starog papira, čijim je recikliranjem spašeno više od 53.000 stabala.