Ema Doskočil dobila specijalno priznanje za likovni rad u natječaju Volim Podravinu i Prigorje

Autor: Ivana Dokuš Komarica, 9. 5. 2018.

U srijedu, 2. 5. 2018. u koprivničkom kinu Velebit upriličeno je svečano uručenje priznanja za najbolje likovne i literarne radove na natječaju TZ Koprivničko-križevačke županije Volim Podravinu i Prigorje.

Učenici 2. b razreda naše škole, Emi Doskočil, u kategoriji likovnih radova učenika osnovnih škola ocjenjivački sud dodijelio je specijalno priznanje. Emu su na svečanu dodjelu pratile mama Tihana i  njezina učiteljica i mentorica Suzana Balić.

„Volim Podravinu i Prigorje“ projekt je kojeg je provodila Turistička zajednica Koprivničko-križevačke županije, a  sudjelovalo je 19 vrtića i 19 osnovnih škola. Ovogodišnja tema bila je ‘Dragi gosti dobro došli u Koprivničko-križevačku županiju’. Cilj  projekta je likovno izraziti svoju ljubav prema zavičaju, odnosno osmisliti literarni rad koji odražava privrženost zavičaju. Na natječaj su pristigla čak 52 likovna rada u kategoriji dječjih vrtića, 121 likovni rad u kategoriji osnovnih škola, a isto tako i 30-ak literarnih radova iz osnovnih škola.

Priznanja nagrađenima podijelili su koprivničko-križevački župan Darko Koren , zamjenici župana Darko Sobota i Ratimir Ljubić i pomoćnica direktora županijske Turističke zajednice Kristina Sočev.

Prije podjele nagrada, okupljeni su mogli uživati u promotivnom filmu županijske Turističke zajednice, kao i u filmovima o najvažnijim županijskim turističkim manifestacijama – Picokijadi, Križevačkom velikom spravišču te Renesansnom festivalu. Nakon podjele nagrada uslijedilo je zajedničko fotografiranje.

Tekst i fotografije: Suzana Balić, učitelj savjetnik