Humanitarna akcija učenika 2.a

Autor: Ivana Dokuš Komarica, 19. 12. 2016.

Potaknuti pričom Sanje Pribić "Medo" o djevojčici Marini i njezinim dobrim djelima, učiteljica Ksenija Legradić, učenici i roditelji odlučili su pokrenuti humanitarnu akciju. Nakon razmišljanja izbor je pao na samostan sestara Misionarki ljubavi u Zagrebu. Misionarke ljubavi brinu za siromašne, bolesne,odbačene, beskućnike. U samostanu imaju i prenoćište,te pučku kuhinju sa 150 - 200 korisnika dnevno.

U srijedu,14.prosinca, 31 učenica i učenik 2.a u pratnji učiteljice, vjeroučiteljice, asistentice i nekoliko roditelja, napunili su bunker autobusa prehrambenim i higijenskim potrepšinama i krenuli put samostana. Bila je to prilika za posjet Adventu u Zagrebu. Kako je izgledao izlet i kako su ga učenici doživjeli pročitajte u sastavku učenika 2.a Filipa Komarice i pogledajte fotografije.

Posjet  Zagrebu

U 8 sati autobusom smo krenuli u Zagreb. Kada smo stigli, autobus nas je odveo u samostan Misionarki ljubavi. Tamo nas je dočekala časna sestra. Ona nas je odvela u kapelicu i pričala o životu majke Terezije.

Poslije samostana autobus nas je ostavio u gradu, a mi smo nastavili pješice do uspinjače.

Uspinjačom smo se popeli na Gornji grad. Nakon vožnje svi smo izašli iz uspinjače i otišli do Markovog trga. nakon što smo stigli, učiteljica nam je pričala što je Sabor, a što Vlada Republike Hrvatske.

S Markovog trga smo se spustili u Kamenita vrata. Tamo smo se pomolili i otišli do tržnice.

Poslije obilaska tržnice otišli smo do Katedrale, gdje smo se pomolili blaženom Alojziju Stepincu.

Zatim smo otišli do makete Zagreba. Odmah pokraj makete bio je zdenac Manduševac.

Kada smo prošli dio Zagreba došlo je vrijeme za Mc Donald´s.

Poslije jela smo otišli na Advent.Kada smo si kupili suvenire, otišli smo do autobusa i vratili se u školu u 16 sati.

Na izletu mi se najviše svidjelo dok smo bili kod makete Zagreba.

Sastavak: Filip Komarica, 2.a

Teksti fotografije: Ivana  Dokuš Komarica